Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
PozbaHľadať
 
 

Výzva Západoslovenskej distribučnej a.s.Vytlačiť
 

Západoslovenská distribučná, a.s. v súlade so Zákonom č. 251/2012 Z.z. § 11 ods. 1,3 o energeticke a o zmene niektorých zákonov v znení neskorších predpisov

vyzýva 

všetkých vlastníkov, nájomcov alebo správcov nehnuteľností, na ktorých sa nachádza nadzemné i podzemné elektrické vedenie v majetku Západoslovenká distribučná, a.s. na odstránenie a okliesnenie stromov a iných porastov, ktoré ohrozujú bezpečnosť alebo spoľahlivosť prevádzky vedení distribučnej sústavy a to v rozsahu podľa § 43 Zákona č. 251/2012 Z.z. v platnom znení.

Požadovaný konečný termín vykonania prác je 15.3.2019.

Uvedené sa netýka takých stavov, kde pri nadzemných el. vedeniach je porast alebo konáre vzdialené od vodičov menej ako 2m. V takýchto prípadoch je orez potrebné vykonať zo strany vlastníka ihneď.

V prípade, že táto lehota uplynie márne, Západoslovenská distribučná, a.s. vykoná odstránenie a okliesnenie stromov a porastov v zmysle oprávnenia vyplývajúceho z § 11 Zákona č. 251/2012 Z.z. v platnom znení. Využitie drevnej hmoty po oreze alebo jej likvidácia je v plnej kompetencii a zodpovednosti vlastníka nehnuteľnosti.

O nevyhnutné vypnutie vedenia z bezpečnostných dôvodov pre prípad výrubu a orezu porastov je nutné požiadaž v lehote min. 25 dní pred plnáovanou realizáciou prác Západoslovenskú distribučnú, a.s. na tel. č. 035/ 645 35 10.

 

 


 
 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

Pútnicke miesto Studnička Pozba

Miestna akčná skupina Termál

webygroup
ÚvodÚvodná stránka